Poradnia online Your Voice

Diagnoza ADHD online u dorosłych

Kompleksowa diagnostyka i terapia ADHD u dorosłych kobiet i mężczyzn

Diagnoza ADHD

Diana Wyrębek Walters – diagnostka, psycholożka i psychoterapeutka, założycielka yourvoice.pl

Diana Wyrębek Walters, – diagnostka, psycholożka i psychoterapeutka, założycielka yourvoice.pl

Potrzebujesz diagnozy w kierunku ADHD?

Pakiety diagnozy i terapii ADHD

W zależności od Twoich potrzeb proces diagnozy może być rozłożony w czasie lub zrealizowany nawet w przeciągu tygodnia. 

Basic - 3 spotkania

610 PLN / 139 EUR

Optimal - 4 spotkania

790 PLN / 179 EUR

Premium - 6 spotkań

1150 PLN / 259 EUR

Istnieje możliwość otrzymania pisemnej opinii diagnostycznej w języku angielskim za dopłatą 70 zł. 

W celu jej otrzymania, daj nam znać na info@yourvoice.pl. 

Leczenie i terapia ADHD

W jaki sposób poradzić sobie z ADHD

Leczenie i terapia ADHD to proces, na który składa się szereg działań, takich jak odpowiednia diagnoza, leczenie farmakologiczne oraz wsparcie psychologiczne i psychoedukacyjne dotyczące codziennego funkcjonowania. Każdy z tych elementów można stosować oddzielnie, jednak najlepsze efekty przynosi działanie na wszystkich polach jednocześnie. 

Diagnoza ADHD
Odpowiednia diagnoza

Nie zawsze problemy zgłaszane przez pacjentów takie jak np. problemy z koncentracją oznaczają, że dana osoba cierpi z powodu ADHD. Dlatego niezwykle istotnym elementem jest rzetelna i pogłębiona diagnoza w kierunku rozpoznania ADHD. W tym celu stosujemy najbardziej sprawdzone narzędzie diagnostyczne jakim jest DIVA 5 oraz pogłębiony wywiad z diagnostą. 

Diagnoza ADHD
Wsparcie psychologiczne

Niezwykle istotnym elementem radzenia sobie z ADHD jest zrozumienie czym ono jest i jakie objawy się z nim wiążą w Twoim indywidualnym przypadku. Jest kilka typów objawów ADHD, co więcej różnią się one w zależności od płci. Warto więc wiedzieć jak zarządzać swoim typem zaburzenia i poznać konkretne narzędzia żeby umieć sobie pomóc. 

Diagnoza ADHD
Leczenie farmakologiczne

W wielu przypadkach nie wystarczy jedynie wsparcie psychologiczne. Aby uzyskać istotną zmianę w funkcjonowaniu niezbędne jest leczenie farmakologiczne. ADHD to zaburzenie związane z funkcjonowaniem mózgu. Biorąc odpowiednie leki jesteśmy w stanie wpłynąć na takie aspekty naszego życia jak: kontrola uwagi, ograniczenie impulsywności, redukcja hiperaktywności czy poprawa funkcjonowania społecznego. 

 

Jak możemy Ci pomóc?

Objawy ADHD

Osoby z ADHD w zależności od płci i wieku, temperamentu, osobistych doświadczeń, chorób współwystępujących a także nabytych sposobów radzenia sobie, przejawiają zróżnicowane objawy. Prezentujemy te, które pojawiają się najczęściej.

Diagnoza ADHD

Co to jest ADHD?

ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder) posiada kilka podtypów. W kontekście ADHD możemy spotkać się z takimi terminami jak zespól nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, zaburzenia hiperkinetyczne czy zaburzenia hiperkinetyczne z deficytem uwagi.

ADHD charakteryzuje się szeregiem objawów. Są to najczęściej: nadmierna ruchliwość, trudności z koncentracją uwagi oraz duża impulsywność.

ADHD kojarzone jest przede wszystkim z dziećmi. Jednak jest to zaburzenie, z którego się nie wyrasta. Co więcej, wiele osób dorosłych nie zostało zdiagnozowanych w dzieciństwie i zmaga się z trudnościami życia codziennego nie mając świadomości, że spowodowane są właśnie objawami ADHD i że można sobie z nimi poradzić za pomocą sprawdzonych i skutecznych metod.

Dlatego tak istotne jest sprawdzenie czy to z czym się zmagasz na co dzień nie ma swoich przyczyn w ADHD. Jeśli obserwujesz u siebie objawy typowe dla ADHD, warto zweryfikować czy to zaburzenie nie jest przyczyną Twoich trudności.

Dla kogo?

Klienci, którzy korzystają z pomocy Your Voice w kontekście ADHD trafiają do nas z powodu wielu trudności związanych z codziennym funkcjonowaniem. Jaka jest twoja historia?  

Nie zdiagnozowano u Ciebie ADHD w dzieciństwie

Wiesz że masz ADHD, ale dotychczas nie leczyłeś się

Chcesz kontynuować leczenie / terapię w kierunku ADHD

Masz zaburzenia koncentracji uwagi i chcesz znaleźć dla siebie odpowiedni sposób radzenia sobie z nimi

Obserwujesz u siebie objawy ADHD i chcesz się przekonać, czy Twoje podejrzenia są słuszne

Wiesz, że masz ADHD, ale nigdy nie miałeś pisemnej opinii klinicznej i teraz jest Ci potrzebna

Poznaj nasz zespół diagnostyczno-terapeutyczny

Nasi specjaliści

Diana Wyrebek Walters-YourVoice
Diana Wyrębek Walters

★★★★★

Psycholożka, Diagnostka, Psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie certyfikacji

Przeprowadzę z Tobą pełną diagnozę w kierunku ADHD, pomogę Ci zrozumieć Twoje indywidualne wyzwania związane z ADHD, wystawię pisemną opinię i pokieruję do odpowiedniego specjalisty, który wesprze Cię w rozwijaniu umiejętności radzenia sobie z ADHD w codziennym życiu. 

Psychoterapia online
Agata Kurowska -Kauba

★★★★★

Psycholożka, Diagnostka, Terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w trakcie certyfikacji, trenerka TUS (Trening Umiejętności Społecznych) 

Pomogę Ci w zrozumieniu Twoich trudności związanych z codziennym funkcjonowaniem z ADHD. Wesprę Cię w wypracowaniu skutecznych metod kontrolowania swoich reakcji oraz lepszego funkcjonowania społecznego. Przeprowadzę psychoedukację dzięki której nabędziesz potrzebną wiedzę na temat ADHD.

 

Psychoterapia online
Małgorzata Korba-Sobczyk

★★★★★

Psycholożka, Diagnostka,  Psychodietetyczka, Terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) 

To w czym mogę Cię wesprzeć to między innymi zrozumienie tego z czym się zmagasz w związku z ADHD. Na spotkaniach ze mną zdobędziesz podstawową wiedzę oraz narzędzia do radzenia sobie z takimi trudnościami jak impulsywność, hiperaktywność czy niedostosowanie w sytuacjach społecznych. 

Jak wykupić pakiet diagnostyczny ADHD?

Wybierz odpowiednią usługę (np. Pakiet ADHD OPTIMAL), a następnie wybierz termin pierwszego spotkania diagnostycznego ze specjalistą. Na pierwszym spotkaniu umówisz kolejne wizyty w celu przeprowadzenia pełnego procesu diagnostycznego. 

Diagnoza w kierunku ADHD to nie tylko zdobycie świadomości tego, skąd biorą się Twoje trudności. To również obniżenie Twojego poczucia winy związanego z problemami w przystosowaniu się do sytuacji społecznych. Uzyskanie diagnozy pozwoli Ci na właściwą ocenę Twojego zachowania, którego źródło jest w neurobiologii, a nie w Twoich wadach.