Profesjonalna pomoc terapeutyczna na wyciągnięcie ręki

Psychoterapia online

Psychoterapia online - czy to możliwe? Tak - psychoterapia online to usługa, z której możesz skorzystać prawie dokładnie tak samo, jak z tradycyjnej terapii. Różnica polega jedynie na tym, że terapia online odbywa się za pośrednictwem Internetu. Psychoterapia online jest tak samo skuteczna jak terapia w gabinecie i na przestrzeni ostatnich lat pacjenci wybierają tę formę pomocy coraz częściej.

Korzyści z terapii online

Łączysz się z dowolnego miejsca na świecie

Nie tracisz czasu na dojazdy, nie stoisz w korkach

Nie musisz wychodzić z domu, jeśli to stanowi dla Ciebie trudność

Masz dostęp do najlepszych specjalistów

Zachowujesz anonimowość i dyskrecję jeśli to dla Ciebie ważne

Masz szybki dostęp do pomocy w nagłych przypadkach

Czy wiesz na czym polega psychoterapia online?

Psychoterapia online

Psychoterapia online

Psychoterapia online to nic innego jak korzystanie z pomocy psychologicznej za pomocą platform cyfrowych do komunikacji w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem obrazu i dźwięku wysyłanych z urządzeń pacjenta i terapeuty.

Jest wykorzystywana zwłaszcza w sytuacjach, kiedy pacjent i terapeuta nie mogą spotkać się osobiście z powodów niezależnych. Choć coraz częściej terapia online wybierana jest również z innych powodów.

Psychoterapia w Your Voice

Dlaczego warto wybrać psychoterapię online?

Dla zabieganych
Dla wymagających

Psychoterapia online ma wiele zalet. Wśród wielu powodów, dla których pacjenci decydują się na sesje terapeutyczne są między innymi oszczędność czasu. Terapeuta czy psycholog online to idealne rozwiązanie dla zabieganych.

Często też najlepsi specjaliści zajmujący się specyficznymi zaburzeniami psychicznymi pracują jedynie w większych ośrodkach miejskich. Możliwość skorzystania z usług psychoterapeuty online niweluje tę przeszkodę dla osób mieszkających na wsi.

Dla szukających
dyskrecji
Dla mieszkających
za granicą

Dzięki terapii online mogą zachować większą anonimowość np. osoby mieszkające w małej społeczności lokalnej, które są niechętne do ujawniania się z problemami psychicznymi w swoim środowisku.

Bardzo często z terapii online korzystają też osoby, które mieszkają za granicą, dla których bariera językowa jest na tyle dużą przeszkodą w skorzystaniu z psychoterapii, że decydują się na szukaniu pomocy przez Internet.

yourvoice_terapia online
Psychoterapia online

Oszczędź czas korzystając z terapii online

Czy zdarzyło Ci się utknąć kiedyś w korku w drodze na spotkanie z lekarzem? Wyobraź sobie że spotyka Cię co tydzień... Coraz więcej osób za wszelką cenę stara się uniknąć takiej sytuacji, zwłaszcza w przypadku konieczności korzystania z pomocy psychologicznej regularnie, a tak jest często w przypadku korzystania z pomocy terapeuty.

Przede wszystkim terapia online wybierana jest ze względu na oszczędność czasu. Psychoterapeuta online jest dostępny w każdym miejscu z jakiego tylko możesz połączyć się online.

Terapia stacjonarna to konieczność przebijania się przez miasto w godzinach szczytu. Połączenie online pozwala zaoszczędzić 1-2 godziny tygodniowo na dojazdach. Dlatego z psychoterapii online korzystają chętnie osoby, które np. mają małe dzieci lub są bardzo aktywne zawodowo.

Znajdź odpowiedniego specjalistę online

Dlaczego psycholog online? Dlaczego terapia przez Internet? Psychoterapia jest niezwykle wrażliwym procesem, w których umiejętności jakie posiada psychoterapeuta nierzadko okazują się kluczowe dla powodzenia tego procesu.

Dlatego tak ważne jest, żeby psychoterapia była prowadzona przez zaufanego, sprawdzonego i wysoko wykwalifikowanego terapeutę.

W przypadku osób mieszkających poza dużymi ośrodkami miejskimi forma kontaktu online jest często jedyną możliwością kontaktu z psychologiem, terapeutą czy innym specjalistą posiadającym odpowiednie kwalifikacje.

I nie chodzi jedynie o odległość i fizyczną barierę w dostępie do pomocy psychologicznej. Problemy o podłożu psychicznym i konieczność korzystania z pomocy psychoterapeuty niestety wciąż jeszcze może wiązać się z ostracyzmem małych społeczności lokalnych. Dlatego wiele osób woli zachować dyskrecję korzystając z pomocy terapeutycznej w zaciszu domowym.

Psychoterapia online
Psychoterapia online

Korzystaj z terapii online w języku ojczystym, bez względu na to, gdzie mieszkasz

Psychoterapię online wybierają również osoby, które czasowo bądź na stałe mieszkają poza granicami Polski. Bywa, że życie na emigracji nie należy do najłatwiejszych. Zwłaszcza na początku trudności związane z samotnością, poczuciem niepewności o podstawowe aspekty życiowe mogą stać się powodem wielu trudności psychologicznych.

Co więcej, nawet jeśli życie poza granicami Polski okazuje się dla kogoś korzystniejsze niż pozostanie w Polsce to w każdym miejscu na świecie możemy napotkać trudności, które sprawią, że będziemy potrzebowali kontaktu z psychologiem lub terapeutą.

Jednak o ile jesteśmy w stanie skorzystać z pomocy internisty lub dentysty mówiącym w obcym języku to już rozmowa z psychoterapeutą lub psychologiem w innym niż ojczystym języku może okazać się barierą nie do przeskoczenia.

Mimo, że są kraje, w których żyją i pracują specjaliści tacy jak psychoterapeuta czy psycholog, którzy są Polakami i oferują swoje usługi polskiej społeczności za granicą, to jednak jest to promil w stosunku do potrzeb.

Dlatego sytuacja, w której sesje terapeutyczne odbywają się przez Internet jest coraz bardziej popularna wśród osób mieszkających za granicą.

Skorzystaj z natychmiastowego kontaktu z psychoterapeutą online

Pomoc psychologiczna online jest odpowiednia nie tylko dla osób, które potrzebują długotrwałego leczenia. Jest to również, a może nawet przede wszystkim doskonałe rozwiązanie dla osób, które doznają nagłego kryzysu psychicznego.

W takich sytuacjach wysoko wykwalifikowani specjaliści mogą przyjść z pomocą za pomocą Internetu. W sytuacji kiedy sesje przeprowadzane w gabinecie nie są możliwe do zrealizowania w krótkim czasie taka pomoc bywa nieoceniona.

Terapeuci pracujący z użyciem nowych technologii często podkreślają jak przydatne okazują się spotkania z terapeutą w nagłych sytuacjach i jak ważny jest fakt, że współcześnie sesje terapeutyczne odbywają się również za pośrednictwem Internetu.

Psychoterapia online

Dlaczego jeszcze warto skorzystać z psychoterapii online?

Psychoterapia online czy inne porady psychologa online są doskonałym rozwiązaniem nie tylko, kiedy potrzebujesz natychmiastowej pomocy psychologicznej, ale również w przypadku długotrwałych i regularnych procesów.

Co więcej, oprócz wymienionych powyżej korzyści z terapii online możemy wymienić jeszcze kilka aspektów, które bywają kluczowe do podjęcia decyzji o pójściu na terapię online zamiast tradycyjnie - w gabinecie.

Ograniczenia mobilności i problemy zdrowotne w wychodzeniu z domu

Psychoterapia online jest idealnym rozwiązaniem dla osób mających problem z dostępem do terapii np. z powodu braku możliwości wychodzenia z domu. Dotyczy to osób borykających się z chorobami, które utrudniają fizyczne poruszanie się.

Trudności związane z zaburzeniami lękowymi-

W przypadku osób, które cierpią na różnego rodzaju zaburzenia lękowe lub fobie utrudniające im wyjście z domu korzystanie z terapii online stanowi często jedyną możliwość rozpoczęcia leczenia.

Trudności związane z zaburzeniami nastroju

Osoby borykające się z tego typu trudnościami często rozpoczynają od terapii online, żeby po poprawie samopoczucia zacząć korzystać również z innych form wsparcia niż sesje za pośrednictwem Internetu.

Trudności związane z innymi zaburzeniami emocjonalnymi i psychicznymi

Terapia online daje również możliwość podjęcia jakiegokolwiek działania mającego na celu przezwyciężenie dolegliwości na tle psychicznym osobom cierpiącym z powodu takich dolegliwości jak np. zaburzenia związane z jedzeniem, osobom uzależnionym, osobom cierpiącym na traumę itd.

Jak możemy Ci pomóc?

Nasza oferta wsparcia psychicznego

Psychoterapia online czy psycholog online nie są jedynymi usługami psychologicznymi w formie online. Ze zdalnej formy pomocy pacjentom korzystają różni specjaliści zajmujący się pomocą psychologiczną czy nawet po prostu rozwojem osobistym.

Psychoterapia online

Kto może skorzystać z psychoterapii online?

Z terapii online korzystają osoby w różnym wieku i z różnymi potrzebami. Wśród ofert, które możemy znaleźć w Internecie znajdziemy propozycje dla różnych grup społecznych i wiekowych.

Nasza poradnia psychoterapii online kieruje swoją ofertę szczególnie do kobiet. Jednak nasi specjaliści mają również doświadczenie w pracy z osobami małoletnimi czy parami.

Wśród naszych klientów są zarówno młode matki, kobiety pracujące naukowo na zagranicznych uniwersytetach, osoby będące na emigracji, kobiety z małych miast i wsi, które szukają pomocy wysoko wyspecjalizowanych terapeutów.

Czy psychoterapia w formie online jest skuteczna?

W kontekście psychoterapii online często pojawiają się jeszcze wątpliwości dotyczące skuteczności leczenia za pomocą terapii prowadzonej zdalnie.

Rzeczywiście kontakt z drugą osobą za pomocą urządzeń elektronicznych oznacza zwiększenie liczby dystraktorów, które mogą negatywnie wpływać na komunikację. Jednak Badania potwierdzają, że psychoterapia online jest tak samo skuteczna jak inne formy terapii.

Decydując się na psychoterapię warto więc wziąć pod uwagę również możliwość skorzystania z oferty wsparcia psychologicznego za pomocą Internetu.

Psychoterapia online
Psychoterapia online

Czym jest terapia poznawczo behawioralna online?

Terapia poznawczo-behawioralna to terapia oparta na silnych dowodach naukowych. Jest oparta o psychologię poznawczo-behawioralną posługującą się bardzo konkretnymi i "twardymi" narzędziami służącymi mierzeniu efektów pracy.

Terapia poznawczo-behawioralna online natomiast to jeden z nurtów terapii online, z którą możemy spotkać się najczęściej. Terapia online ze względu na swoją specyfikę wymaga większej interaktywności niż tradycyjne formy terapii jakie są prowadzone w gabinecie.

Terapia w nurcie poznawczo behawioralnym charakteryzuje się między innymi tym, że w trakcie spotkania psychoterapeuta wykazuje się dużą aktywnością - zadaje pytania, dzieli się swoją wiedzą, dostarcza szczegółowych informacji nt. tego jak radzić sobie z różnymi zaburzeniami, prowadzi ćwiczenia dla pacjenta mające wpłynąć na jego codzienne zachowanie.

Szereg badań naukowych wykazało, że terapia w nurcie poznawczo behawioralnym jest tak samo skuteczna jak terapia w gabinecie.

Czy psychoterapia online jest dla mnie?

Jeśli zastanawiasz się czy wybrać terapię online skorzystaj z 20 min. konsultacji. Krótka rozmowa z psychoterapeutą da Ci o wiele więcej niż wiele porad nt. psychoterapii, które znajdziesz w Internecie.

Trwająca 20 min. konsultacja to doskonała okazja do wstępnego omówienia swoich potrzeb. Dotyczy to szczególnie osób, które nigdy nie miały do czynienia z psychoterapią.

Podczas krótkiego spotkania nasz specjalista omówi z Tobą najważniejsze kwestie związane z udziałem w terapii przez Internet. Dobierze specjalistę odpowiedniego do rodzaju trudności, z jaką się zgłaszasz. Zaproponuje też udział w terapii bądź inne rozwiązanie adekwatne do Twojej sytuacji.

Wiele osób nie decyduje się na psychoterapię ponieważ ta forma pomocy obrosła w wiele mitów, które zniechęcają do podjęcia leczenia. Wśród nich można wymienić między innymi to, że "na terapię chodzą tylko osoby zaburzone", czy że "terapia to amerykańska moda".

Są też osoby, dla których duży koszt konsultacji oznacza duży próg wejścia w momencie, kiedy nie wiedzą nawet czy terapia zdalna czy stacjonarna są w ogóle dla nich.

Właśnie dlatego chcieliśmy wyjść na przeciw potrzebom naszych pacjentów i stworzyliśmy usługę krótkich konsultacji wstępnych, które kosztują znacznie mniej niż tradycyjna forma konsultacji.

Psychoterapia online

Umów się na 20 min. konsultację